5 راه کار برای بزگتر نشان دادن فضای کلینیک+ نرم افزار جامع مدیریت مراکز پزشکی دکتر کلینیک

5 نکته برای بزرگتر نشان دادن کلینک شما

ما در این مقاله قصد داریم 5 نکته برای بزرگتر نشان دادن کلینک را به شما بیاموزیم. چراکه اغلب نحوه استفاده شما از فضای موجود در کلینک دربازگشت و حفظ بیمار موثر است.بیشترین استفاده از فضای خود راهی مطمئن برای حفظ و جذب بیماران است. پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

اولین برداشت های بیمار

بیماران حتی قبل از این که روز صندلی کلینیک بنشینند در مورد عملکرد شما شروع به قضاوت میکنند. بنابراین داشتن یک اتاق انتظار مناسب بهترین راه برای یک قدم به جلو رفتن است.

همانطور که می‌دانید رفتن به پیش پزشک برای بسیاری از افراد تجربه ای پر اضطراب است. پس بسیار مهم است که آنها از زمان ورود به درب کلینیک شما تا زمان ترک احساس راحتی کنند.

شاید بپرسید بهترین را برای جلوگیری از ترس بیمار چیست ؟

فضا سازی برای کلینیک برای بزرگتر نشان دادن کلینیک + نرم افزار مدیریت مراکز پزشکی دکتر کلینیکجواب ساده است. محل پذیرایی و اتاق انتظار بیمارانتان را باز نگه دارید! برعکس تصور عموم، مبلمان حجیم، آثار هنری طاقت فرسا، گیاهان و گلدان های متعدد و بهم ریختگی به راحتی باعث ایجاد حس بلعیده شدن در بیمار توسط محیط اطراف می‌شود.

این مکان در اصل باید مانند مکانی باشد که خودتان برای استراحت انتخاب می‌کنید. فکر کنید خودتا می‌خواهید ساعتی را در آن اتاق بگذرانید.

بیشتر بخوانید: خدمات شگفت انگیز طراحی سایت دکتر کلینیک

مینیمالیست باشید

مینیمالیسم گرایش گشترده‌ای در طراحی داخلی است. این گرایش، بهم ریختگی را کاهش می‌دهد و از ملزومات ضروری نهایت اسفاده را می‌برد. اغلب با رنگ های روشن، طبیعی، اشکال سنتی و وسائل کوچک اما کاربردی ترکیب می‌شود.

در این روش، بخصوص اگر تخصص شما در دندانپزشکی است، کم به معنای زیاد است.

حتما از داشتن لوازم ضروری و ملزومات اطمینان داشته باشید. اما اگر احساس می‌کنید به چیزی احتیاج ندارید، از شر ان خلاص شوید. چراکه باعث بزرگتر نشان دادن کلینک شما می‌شود.

مینیمالیست بودن در طراحی دیزاین کلینیک برای بزرگتر نشان دادن کلینیک+ نرم افزار جامع مدیریت مراکز پزشکی دکتر کلینیک

اتاق درمان یا عمل باید به اندازه کافی جادار باشد تا دندانپزشک و کارکنان بتوانند آزادانه حرکت کنند. سعی کنید تا حد امکان لوازمتان را به دیوار آویزان کنید یا قفسه داشته باشید. برای لوازمی مانند : رایانه، دستکش،ماسک، مواد شوینده و … این کار باعث می‌شود میز ها  فضای بیشتری داشته باشند و در فضا ضرفه جویی شود.

راجب انتخاب های خود سنجیده فکر کنید

اگر از لوازم تزئینی استفاده می کنید و فضای کافی برای آنها در کلینیک خود دارید قطعا استفاده از آن ها مفید است.

مانند آکواریوم در گوشه اتاق که میتواند سوژه ای برای جذب صدها کودکی باشد که در طول روز به کلینیک شما میآیند.

اما اگر ان را در راهرویی قرار داده اید که بیماران باید از آن عبور کنند، زمان آن فرا رسیده است که به تغییر مکان آکواریوم یا حذف آن فکر کنید.

به این فکر کنید که چه کسی ممکن است از این آکواریوم که راهرو را تنگ کرده است، میتواند از ان دیدن کند و سود میرساند یا ضرر.

نرم افزار مدیریت مراکز پزشکی دکتر کلینیک را بیشتر بشناسید

رنگ و روشنایی

واکنش مردم نسبت به رنگهای مختلف متفاوت است و این یک غریزه دیرین است که امروزه نیز در طراحی‌ها تاثیر می‌گذارد.

رنگ های پرجنب و جوش می‌تواند واکنش های شدید روانشناختی را تحریک کنند، در حالی که رنگ های طبیعی و خاموش به ایجاد احساس آرامش کمک می کنند.

رنگهای روشن تر فضا را بزرگتر نشان می‌دهد و باعث بزرگتر نشان دادن کلینک می‌شود. در حالی که سایه های تیره فضای فشرده شده را به وحود می‌آورد.

به همین ترتیب، رنگ‌ها و الگو‌های بلند و بزرگ فضای کار شما را بیشتر از آنچه که هست نشان میدهد و در روحیه بیمار و فضای کلینک به طور مستقیم تاثیر میگذارد.

رنگبندی مناسب می‌تواند به آرامش بیماران کمک کند و فضای کار ما را بازتر نشان دهد. یک پالت ملایم از رنگهای طبیعی بسیار از تنش های منفی جلوگیری میکنند.

افزودن نور مناسب در کلینیک شما در کنار رنگهای انتخابی مناسب چیزی مانند پنجره باز باعث می‌شود اتاق های شما بسیار بزرگتر از آنچه که هست باشد.

استفاده از فناوری های بروز در کلینک برای بزگتر نشان دادن کلینیک + نرم افزار مدیریت مراکز پزشکی دکتر کلینیک

فناوری مناسب

اگر تجهیزات کلینیک و اتاق انتظار شما کهنه هستند، فضا را منفی می‌کنند، در چنین شرایطی است که شما باید بروز شوید.

فناوری‌های پزشکی، به ویژه دندانپزشکی هر ساله به ساده سازی قدم بر میدارند و باعث بزرگتر نشان دادن کلینک شما می‌شود.

بنابراین شما هم باید به جای پرینتر و چاپگر های بزرگ یا مانیتور های حجیم که فضای زیادی را اشغال میکنند، به دنبال بهترین گزینه ها برای کلینک خود باشید.

برای دیدن منبع این مقاله کلیک کنید


نرم افزار مدریت مراکز پزشکی دکتر کلینیکنکته مهم: یکی از پر اهمیت ترین نکات در پیشرفت خدمات پزشکی یک جامعه، همگام سازی آن با جامعه مدرن امروزی است. این جامعه میگوید:

((دیگر کاغذ بازی در زندگی انسان جایی ندارد و باید خود را با فناوری های الکترونیکی وفق دهد.))

اگر شما یک پزشک هستید، حتما مطب خود را با نرم افزارهای مدیریت مراکز پزشکی دکتر کلینیک مجهز کرده و یک بار برای همیشه از شر کاغذهای دردسرساز و مدیریت وقتگیر کلینیک و مطب خلاص کنید و پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنید.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *