چیت میل و فواید ان - مدیریت مراکز پزشکی دکتر کلینیک بهترین نرم افزار مدیریت پزشکی

چیت میل چیست؟

پایبندی به عادت های جدید و کنار گذاشتن غذاهای مورد علاقه خود برای تناسب اندام و لاغری کاری بسیار چالش برانگیز است. اما لازم نیست که آنها را برای همیشه از برنامه غذایی خود حذف کنید. گنجاندن وعده های تقلب(چیت میل/ cheat meal)  یا حتی روز های تقلب (چیت دی/cheat day) در بین علاقه مندان به تناسب اندام امری شناخته شده است. در این مقاله سعی داریم نگاهی دقیق تر به این دو اصطلاح بیندازیم و معانی انها را متوجه شویم. پس در ادامه با ما همراه باشید …

چیت میل و چیت دی چیست؟

رعایت رژیم غذایی سالم در 100% از وقت خود تقریبا کار غیر ممکنی است. همیشه تمایل به خوردن چیزی خارج از رژیم غذایی همراهمان است و ما را تنها نمیگذارد که یک امر طبیعی است. اما اگر به طور کامل مسیر وعده های غذایی ناسالم پر از کالری بگردید و رژیم را کنار بگذارید، تمام تلاشی که برای تناسب اندام کرده‌اید به سرعت از بین می‌رود. بنابراین بسیاری از متخصصان توصیه می‌کنند، نه تنها از این وسوسه‌ها در رژیم خود پرهیز نکنید. بلکه یک چیت میل و چیت دی را در برنامه رژیمی خود جای دهید.

هیچ تعریف رسمی از چیت میل یا همان تقلب در هنگام غذا خوردن وجود ندارد. اما چیت دی یا روز تقلب در دنیای تناسب اندام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چیت‌دی را می‌توان به عنوان دوره پرخوری برنامه ریزی شده کوتاه مدت تعریف کرد. این تعریف معمولا شامل عناصر غذایی خاص است که بیش از میزان کالری مورد نیاز را به شما می‌رسانند. اما چیت میل یکی از وعده‌های است که به طور معمول در برنامه رژیم غذایی فرد جای نمی‌گیرد.

بیشتر بخوانید: خدمات شگفت انگیز طراحی سایت دکتر کلینیک

چیت میل برای چه کسانی است؟

چیت میل راک - نرم افزار مدیریت مراکز پزشکی دکتر کلینیک

به طور کلی، چیت میل مخصوصا برای کسانی که به یک برنامه رژیم غذایی دقیق پایبند هستند و در سالن های ورزشی تمرین‌های جدی انجام می‌دهند مناسب‌تر است. همیشه اینگونه افراد قبل از اینکه به سراغ رژیم‌های غذایی سخت و محدود بروند، کمی استراحت میکنند. به همین دلیل چیت میل و چیت دی در بین ورزشکاران و علاقه مندان به تناسب اندام و بدنسازی بسیار محبوب است.

حتی بازیگران هالیوودی مانند دیواین جانسون ( راک ) هم از این قاعده پیروی میکنند. حتی خود راک در شبکه های اجتماعی چیت میل های خود مانند همبرگر و… را به اشتراک میگذارد.

نرم افزار مدیریت مراکز پزشکی دکتر کلینیک را بیشتر بشناسید

چیت میل در مقابل بیماری ها

در حال حاضر چیت میل تاثیر بسزایی در درمان بیماری های مربوط به پرخوری ( که بیماری بسیار تهدید کننده اما قابل درمان است) دارند. اختلال پرخوری‌های مکرر، با خوردن مقدار زیادی غذا مشخص می‌شود. قابل ذکر است که مبتلایان به این اختلال دچار مشکلات روحی مانند احساس شرم، ترس، یا گناه می‌شوند.

یکی از انواع درمان اختلالات خوردن استفاده از رژیم غذایی دقیق است. در چنین مواردی چیت میل استفاده می‌شود که کمک میکند این بیماران اسانتر با این بیماری مبارزه کنند.

در کل گنجاندن چیت میل منجر به کاهش اختلالات خودن در افراد با گرایش به وابستگی غذایی یا عدم توانایی در تنظیم عادات غذایی خود می‌شود.

مقالات مرتبط :

جمع بندی

به طور کلی روزی که در برنامه رژیم غذایی خود تقلب کنید چیت میل نام دارد، در این روز میتوانید، آزادانه به عنوان روزی تعریف شود که کالری را محاسبه نکنید و غذاهای خارج از روال معمول مصرف کنید.

بسته به خواسته های شما، این روزها میتواند شامل غذاهای پرکالری باشد که در غیر این صورت در برنامه غذایی سالم مجاز نیست. مانند: همبرگر، پیتزا، شیرینی، در واقع هرآنچه میخواهید. این چیت ها به جای کیفیت به کمیت توجه میکند.

برای دیدن منبع این مقاله کلیک کنید


نرم افزار مدریت مراکز پزشکی دکتر کلینیکنکته مهم: یکی از پر اهمیت ترین نکات در پیشرفت خدمات پزشکی یک جامعه، همگام سازی آن با جامعه مدرن امروزی است. این جامعه میگوید:

((دیگر کاغذ بازی در زندگی انسان جایی ندارد و باید خود را با فناوری های الکترونیکی وفق دهد.))

اگر شما یک پزشک هستید، حتما مطب خود را با نرم افزارهای مدیریت مراکز پزشکی دکتر کلینیک مجهز کرده و یک بار برای همیشه از شر کاغذهای دردسرساز و مدیریت وقتگیر کلینیک و مطب خلاص کنید و پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنید.


10 کشور برتر خدمات پزشکی

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *